EC-original

pyrex

Co je to PYREX

Svými chemickými vlastnostmi a složením pyrex patří do skupiny matriálů 3.3. Jedná se o skupinu průzračných, borosilikátových skel. Pyrex snáší extrémně vysoké teploty a je chemicky odolný. Jeho technické parametry jsou definovány mezinárodní normou ISO 3585. Výrobky z pyrexu  jsou krystalicky průzračné, neporézní, odolné UV záření a vynikají parametrickou stabilitou. Materiály podobné vlastnostmi pyrexu jsou také Simax a Duran.

Zdravotní nezávadnost

  • Užívání pyrexového skla nezpůsobuje zdravotní problémy a díky vysoké teplotní odolnosti mohou být snadno čištěny a sterilizovány.


Vyžití pyrexu

  • Pyrex je používán při produkci široké škály výrobků od laboratorního skla, průmyslového vybavení, kuchyňského vybavení až po excelentní atomizéry , clearomizéry  :)

 

Zákaz prodeje tabákových výrobků, elektronických cigaret a alkohlu osobám maldších 18-ti let dle zákona č.379/2005 Sb. o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů ve znění zákonů č. 225/2006 Sb., č. 274/2008 Sb. a č. 305/2009 Sb.