EC-original
Upozornění ! Objednávky na slovensko budou zprovozněny během listopadu (Děkujeme za pochopení) / Momentálně nefunguje možnost platby GOPAY online platební kartou - bude zprovozněno během 14ti dní. Děkujeme za pochopení. Upozornění ! - Změna otevírací doby prodejny EC-ORIGINAL - Nyní je otevřeno každý den od 10h do 18h včetně soboty a neděle :) Tým EC-ORIGINAL

Liquid

Kapalina sloužící k doplňování náplní elektronických cigaret. Typický liquid obsahuje propylen glykol (viz PG), 0-2.4% nikotinu a příchuť.Nejvíce však rozšířený liquid je PG+VG - ten obsahuje jak PG tak VG složku a je vyvážen % poměrem - nejčastěji 70:30 nebo 50:50 poměru PG a VG. Existují alternativní liquidy určené alergikům vyrobené výhradně na bázi polyethylen glykolu (viz PEG) nebo glycerínu (viz VG). Propylen glykol výborně přenáší chuť, ale má poněkud menší kouřivost. Glycerín je velmi špatný přenašeč chuti, ale vyvíjí mnoho kouře. V praxi se proto často používá směs těchto dvou látek, které se tak vhodně svými vlastnostmi doplňují. Polyethylen glykol (PEG) sice není látka zdraví škodlivá, ale je poměrně obtížné jí vyrobit v dokonalé čistotě (bez příměsi nežádoucích látek) a navíc může obsahovat bakterie, proto je lepší se liquidům na bázi PEG pokud možno vyhnout, neboť nemáte záruku, že výrobce použil surovinu v dokonalé kvalitě.

Zákaz prodeje tabákových výrobků, elektronických cigaret a alkohlu osobám maldších 18-ti let dle zákona č.379/2005 Sb. o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů ve znění zákonů č. 225/2006 Sb., č. 274/2008 Sb. a č. 305/2009 Sb.